Masaże lecznicze

Kliknij w nazwę poniżej, aby rozwinąć informacje o danym typie masażu:

Opis

Masaż klasyczny łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Jest najbardziej znanym i najczęściej wykonywanym masażem. Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Działanie

Ma na celu utrzymanie organizmu na stałym, dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni. Może być stosowany również leczniczo, ze wskazaniem na rehabilitację. Uwzględnia on odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi. W zależności od sytuacji masaż ten może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż klasyczny zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków a także odpływ krwi żylnej.

Wskazania

Jeżeli po pracy czujesz wysoki poziom stresu, chcesz się zrelaksować, odpocząć, a dodatkowo nawilżyć przesuszoną skórę, która poczuje dotyk ciepła, ten masaż jest odpowiedni dla Ciebie.

Zadzwoń i umów się na masaż!

509 621 929
691 123 071

Opis

Jest to energetyczno-manualny masaż pleców, który pozwala na usunięcie blokad organicznych i energetycznych. Polega on na delikatnym masowaniu kręgosłupa, co działa rozluźniająco i relaksująco.

Działanie

Wyrównuje również napięcie w obrębie tkanek przykręgosłupowych. Przesunięte kręgi mogą w ten sposób bezboleśnie trafić z powrotem we właściwe miejsca. Najczęściej stosuje się go przy stanach bólowych, spiętych mięśniach lub zablokowanych kręgach. Pomaga w leczeniu schorzeń aparatu ruchu, zwłaszcza w obrębie kości krzyżowej, a także usprawnia proces regeneracji krążków międzykręgowych, dzięki czemu jest niezastąpiony w leczeniu przepukliny jądra miażdżystego, czyli dyskopatii. Zabieg musi być wykonywany zawsze całościowo, tzn. na całej długości kręgosłupa, nie zaś jedynie na aktualnie bolesnym odcinku, jak to ma miejsce np. w masażu leczniczym.

Wskazania

Jeżeli posiadasz dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, przede wszystkim dyskopatie.

Zadzwoń i umów się na masaż!

509 621 929
691 123 071