Masaże inne

Kliknij w nazwę poniżej, aby rozwinąć informacje o danym typie masażu:

Opis

Kobiety w ciąży mogą, a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć oraz dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet. Wraz ze wzrostem dziecka, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Często dochodzi do przeciążeń kręgosłupa, co wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Oprócz tego, wzrost dziecka powoduje ucisk naczyń krwionośnych, co wpływa na zaburzenia krążenia. Efektem tego może być zastój krwi w nogach. Masaż odbywa się w pozycji siedzącej (na specjalnym krześle), lub w leżeniu bokiem na łóżku.

Działanie

Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. Pomaga też uelastycznić rozciągniętą skórę brzucha, co jest profilaktyką powstawania rozstępów. Regularny masaż podczas ciąży pomaga się odprężyć , a także zmniejsza zmęczenie.

Przeciwwskazania

  • wszelkie stany zagrożenia poronieniem,
  • krwawienia z dróg rodnych, cukrzycę,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niedokrwistość, skazy krwotoczne,
  • choroby serca, choroby nerek trzustki oraz tarczycy,
  • stany patologiczne ciąży,
  • wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu,
  • pierwszy trymestr ciąży,
  • ostatnie dwa miesiące ciąży,

Zadzwoń i umów się na masaż!

509 621 929

Opis

Masaż twarzy z gimnastyką mięśni mimicznych ma przede wszystkim działanie profilaktycznie. Jego głównym celem jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie elastyczności oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Rozluźnia napięte mięśnie i poprawia ukrwienie skóry. Dzięki temu cera jest jędrna, gładsza i bardziej promienna, a zmarszczki są mniej widoczne. Nie zastępuje on kosmetyków, ale wspomaga ich działanie.

Działanie

Masaż lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek. W działaniu pośrednim masaż twarzy pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny, usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje na układ nerwowy i hormonalny. W połączeniu z gimnastyką mięśni mimicznych, stosowany regularnie, daje zdumiewające efekty.

Wskazania

Zmarszczki, brak jędrności i elastyczności skóry, nieprawidłowy koloryt skóry, cienie pod oczami, skóra pozbawiona blasku, niedostatecznie nawilżona i dotleniona skóra, wzmocnienie elastyczności mięśni mimicznych, usunięcie obumarłych komórek naskórka, uszkodzenie nerwów w obrębie twarzy, schorzenia neurologiczne, poprawa samopoczucia.

Opis

Drenaż limfatyczny ma na celu przyspieszenie i usprawnienie krążenia chłonki. Służy likwidacji obrzęków, wysięków limfatycznych, a także skraca czas resorpcji siniaków. W układzie limfatycznym transportowane są między innymi tłuszcze oraz toksyny, których pozbycie się jest ważne dla organizmu.

Działanie

Drenaż limfatyczny przyspieszając przepływ chłonki pomaga usunąć te szkodliwe substancje. Jest również leczeniem wspomagającym po chirurgicznym usunięciu węzłów chłonnych np. przy mastektomii. Stosuje się w nim delikatne głaskanie i rozcieranie, a tempo wykonywania jest bardzo powolne. Najlepsze efekty występują w połączeniu z przyjmowaniem dużych ilości wody pitnej (ok 2-2,5l)

Wskazania

Obrzęki limfatyczne kończyn dolnych i górnych, zatrzymanie płynów, zwłaszcza w okresie przed menstruacją, reakcje alergiczne, cierpnięcie kończyn, drętwienie kończyn z powodu zaburzeń krążenia obwodowego, sztywność stawów, cellulit, obrzęki pooperacyjne.